Życie za wszelką cenę

Życie za wszelką cenę
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Dziubińska Joanna
Tytuł oryginalny:
Every Note Played
Wydawca:
Rok:
2019
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-80757-16-5
Format:
14.0x20.0cm
Oprawa:
Miękka
Liczba stron:
360
39.90zł


Lisa Genova, neurobiolożka i bestsellerowa autorka Motyla powraca z przejmującą historią o żalu, przebaczeniu, wolności i wartości zdrowia.

Richard to wybitny pianista. Jego błyskotliwa kariera i świetny wygląd sprawiły, że stał się egocentrykiem, który nie widzi nic, poza czubkiem własnego nosa. Każdy jego koncert na całym świecie kończą długie owacje na stojąco. Tylko on tak mistrzowsko potrafi łączyć emocje z bezbłędną techniką.
Tak było jeszcze osiem miesięcy temu.
Teraz Richard zmaga się z ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Jego prawe ramię jest sparaliżowane, a palce pozbawione możliwości gry. Utrata ręki jest dla pianisty jak śmierć. A wie, że za chwilę to samo stanie się z lewą ręką. I na tym się nie skończy.
Karina, nauczycielka gry na pianinie i żona Richarda, sądzi, że bezpowrotnie straciła swoją szansę na spełnione życie. Paraliżują ją strach i wymówki. Obwinia za wszystko Richarda i ich nieudane małżeństwo.
Choroba Richarda postępuje i nie jest on już w stanie samodzielnie żyć. Trochę wbrew sobie, to Karina staje się jego opiekunką. Gdy mięśnie, głos i oddech Richarda zanikają, zarówno on, jak i ona próbują naprawić swoją przeszłość, zanim będzie za późno.
Życie za wszelką cenę to wzruszająca, mistrzowska historia o szukaniu odkupienia i tym, co znaczy znaleźć spokój w przebaczeniu.

 

"Niesamowite połączenie szczegółów naukowych z emocjonalną, szczerą opowieścią". Bookreporter
"Każda scena poruszy Cię do granic." - The Boston Globe
"Czasami łatwiej jest opowiedzieć prawdę w fikcji ... A Genova mówi to z sercem i nadzieją." – NPR

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu