Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści

Wszystko na swoim miejscu. Pierwsze miłości i ostatnie opowieści
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Łoziński Jerzy
Tytuł oryginalny:
Everything in Its Place. First Loves and Last Tales
Wydawca:
Rok:
2021
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-82020-16-8
Format:
13.5x20.5cm
Oprawa:
Twarda z obwolutą
Liczba stron:
342
49.90zł

Oliver Sacks zastanawia się, co czyni nas ludźmi oraz dzieli się swoim zachwytem nad pięknem świata przyrody i treścią życia w XXI stuleciu.
W ostatnim zbiorze esejów Olivera Sacksa możemy zobaczyć, jak wielu pasjom się poświęcał, jak wielostronną i rozbudowaną miał wiedzę naukową – a zarazem że był właściwie monotematyczny, gdyż zachwycała go i olśniewała ludzka egzystencja w jej najróżniejszych postaciach.
Wszystko na swoim miejscu przynosi teksty poświęcone ogromnie różnorodnym tematom. Na co ludziom ogrody? Jak i kiedy lekarz ma oznajmić pacjentowi, iż ten cierpi na Alzheimera? Jak media społecznościowe oddziałują na nasze umysły? W niektórych z zamieszczonych w tomie tekstów autor po raz pierwszy podejmuje takie tematy jak depresja, psychoza czy schizofrenia, w innych powraca do kwestii, które od dawna go interesowały: zespół Tourette’a, starość, demencja czy halucynacje.

„Życie Olivera Sacksa zawsze pełne było zachwytu, pasji i wdzięczności… Przez ponad czterdzieści pięć lat swej aktywności pisarskiej Oliver Sacks tłumaczył nam, jak myślimy, spostrzegamy i pamiętamy, jak kształtujemy swój obraz świata i samych siebie. I dokładnie tak samo jest w jego ostatniej, fascynującej książce”.
Nicole Krauss, autorka Historii miłości

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu