SENA System Diagnozy Dzieci i Młodzieży

Autorzy: 
Irene Fernández-Pinto, Pablo Santamaría, Fernando Sánchez-Sánchez, Miguel Ángel Carrasco, Victoria del Barrio

SENA to narzędzie o bardzo szerokim zakresie, pozwalające na wszechstronną diagnozę problemów emocjonalnych i behawioralnych dzieci i młodzieży. Nad narzędziem pracował zespół ponad 300 ekspertów specjalizujących się w różnych obszarach diagnozy i różnych rodzajach psychopatologii dzieci i młodzieży.

SENA pozwala na rozpoznanie problemów psychologicznych takich, jak zaburzenia uwagi i nadpobudliwość, depresja, lęk, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, problemy związane z traumą i czynnikami stresogennymi, objawy somatyczne, zaburzenia odżywiania, zaburzenia psychotyczne, opóźnienia w rozwoju, problemy z nauką, zaburzenia zachowania, problemy z kontrolą złości i zachowania oraz zaburzenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych. SENA pozwala także wykryć takie sytuacje jak nękanie w szkole, trudności w życiu rodzinnym, brak motywacji do nauki.

SENA może być stosowana w badaniach wstępnych w szerszym procesie diagnozy klinicznej lub jako narzędzie kompleksowej diagnozy w kontekście badawczym, w zakresie opinii biegłego sądowego etc.

Badania normalizacyjne testy SENA rozpoczęły się pod koniec 2018 r.

 

wróć

Secondary menu

płatności obsługuje payu