Rex. Matka, jej autystyczne dziecko oraz muzyka, która odmieniła ich życie

Rex. Matka, jej autystyczne dziecko oraz muzyka, która odmieniła ich życie
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Rasztawicka-Szponar Agnieszka
Tytuł oryginalny:
Rex: mother, her autistic child and the music that transformed their lives
Wydawca:
Rok:
2 009
Wydanie:
I
ISBN:
83-7557-082-3
Format:
15.0x21.0cm
Oprawa:
Twarda
Liczba stron:
309
41.00zł

Cathleen Lewis usłyszała od lekarzy, że życie z jej synkiem Reksem nie będzie łatwe. Że musi liczyć się z ograniczeniami, wspominano nawet o najgorszym scenariuszu - wózek inwalidzki, karmienie przez specjalną sondę, brak komunikacji językowej. Na początku było trudno, niezwykle trudno. Jej autystyczny synek nie chodził, nie mówił i przyjmował tylko płynne pokarmy, z każdym dniem coraz bardziej zamykając się we własnym świecie. Cathleen, ta zazwyczaj niepokonana kobieta, stojąc na krawędzi nerwowego załamania... zaczyna wołać do Boga. Po co całe to cierpienie i walka? Dlaczego Bóg pozwolił, by to niewinne dziecko tak bardzo cierpiało? Jak o­no ma się odnaleźć w otaczającym świecie?

I oto na drugie urodziny Rex otrzymuje cyfrowe pianino, które już na zawsze odmieni życie tych dwojga. Kiedy Rex uderzył w klawisze swojego małego keyboardu, dźwięki zaczęły przybierać czytelną formę. Bogactwo jego świata zostało uwolnione. A to był dopiero początek wielu cudów, które miały się ujawnić. Rex zyskał miano muzycznego sawanta, a także chłopca wyjątkowo obdarowanego przez Opatrzność. Dwa razy zaprezentowano jego sylwetkę w programie „60 minutes" emitowanym przez CBS oraz w brytyjskim serialu „Muzyczny geniusz".

To historia matki opowiadającej o synu, który używa swojego muzycznego daru jako pomostu do życia, pokonując tym samym ograniczenia, jakie stoją przed niewidomym i autystycznym dzieckiem. To świadectwo o niezwykłym wpływie jego muzyki i radosnego usposobienia na życie mnóstwa ludzi na całym świecie.

 

 

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu