Po co chodzić do kościoła?

Po co chodzić do kościoła?
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Turska Katarzyna
Wydawca:
Rok:
2 009
Wydanie:
I
ISBN:
83-7033-714-8
Format:
12.0x19.5cm
Oprawa:
Miękka
Liczba stron:
293
36.75zł


Wielu ludzi uważa, że chodzenie do kościoła jest nudne i niepotrzebne. Po co zawracać sobie tym głowę? Timothy Radcliffe, objaśniając krok po kroku mszę świętą, przekonuje, że Eucharystia przemienia nas i sprawia, że stajemy się ludźmi zdolnymi do miłości.

"Kiedy pełniłem funkcję duszpasterza akademickiego w Londynie, niedzielna Eucharystia była wspaniałym wydarzeniem. Małą kapliczkę zapełniali inteligentni i atrakcyjni młodzi ludzie; studenci z Royal College of Music przygotowywali wspaniałą oprawę muzyczną; wszyscy wydawali się kochać wszystkich. Ludzie lubili tam przebywać. Kiedy jednak studenci opuszczali to przytulne miejsce i zaczynali chodzić na bezduszne nabożeństwa z okropną muzyką, albo w ogóle bez niej, kiedy nikt ich tam nie witał i poczuli się niezauważani, pojawiła się myśl: po co chodzić do kościoła? Dan Berrigan SJ, powiedział kiedyś: „Twoja wiara rzadko jest tam, gdzie jest twoja głowa i twoje serce; twoja wiara jest tam, gdzie jest twój tyłek”. Dlaczego jednak nasz tyłek, mówiąc trywialnie, miałaby się znaleźć w kościele?" (fragment książki)

TIMOTHY RADCLIFFE OP (ur. 1945 r.), dominikanin, w latach 1992-2001 generał zakonu dominikanów (pierwszy w historii główny przełożony zakonu - Anglik), członek wspólnoty dominikanów w Oksfordzie, doskonały kaznodzieja, autor wielu książek. W Wydawnictwie W drodze ukazały się: Nazwałem was przyjaciółmi, Siedem ostatnich słów, Globalna nadzieja.

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu