Jak być człowiekiem

"Świat Zofii" na miarę XXI wieku

Jak być człowiekiem
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Haber-Biały Justyna, Lubowicka Agata
Tytuł oryginalny:
Hvad er et menneske?
Wydawca:
Rok:
2020
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-277-1831-0
Format:
14.0x20.0cm
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:
288
39.90zł

Duński przepis na to, jak zachować człowieczeństwo we współczesnym świecie
Postęp i rozwój technologii od kilku dekad nabierają coraz większego tempa – nic więc dziwnego, że człowiek czuje się zagubiony. Jak pozostać sobą w czasach, w których ludzi zastępuje się maszynami? Kim tak naprawdę jesteśmy – dziełem Boga czy efektem ewolucji?
Svend Brinkmann zabiera nas w fascynującą wyprawę po Europie, w czasie której towarzyszymy młodemu Andreasowi. Wraz z bohaterem – podróżującym z tajemniczym manuskryptem – dowiadujemy się, dlaczego warto stawiać sobie pytania o naturę człowieczeństwa, poznawać historię i kulturę naszego kontynentu oraz na czym polega najważniejsze zadanie ludzkości. W czasie zwiedzania Francji, Florencji, Pragi i innych miejsc odkrywamy ludzką naturę na sześć sposobów.
Ta opowieść to fascynująca podróż po meandrach człowieczeństwa. Skupia się na wszystkich zagrożeniach i szansach, jakie stwarza sobie człowiek, ale przede wszystkim pozwala zrozumieć, jak skomplikowanymi istotami jesteśmy i dokąd zmierzamy.
Drogi człowieku, przede wszystkim musisz wiedzieć, że człowiek to jedyna istota, która potrafi zachowywać się nieludzko. To stwierdzenie brzmi jak żart, ale należy je potraktować poważnie.
Svend Brinkmann

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu