Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy

Coraz lepiej. Dlaczego świat nie schodzi na psy
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Guzowska Małgorzata
Tytuł oryginalny:
Best. Times. Ever.
Wydawca:
Rok:
2018
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-01-20051-0
Format:
14.3x20.5cm
Oprawa:
Miękka
Liczba stron:
336
49.00zł

To książka dla wszystkich tych, którzy wciąż nie są zadowoleni z otaczającego świata – a zwłaszcza tych, którzy coś z tym robią. Zgadza się – wciąż może być lepiej!
Czy uważasz, że dzisiejszy świat jest gorszy niż kiedykolwiek w historii? Czy wierzysz, że stopniowo tracimy grunt pod nogami? Jeżeli tak, nie jesteś w tym osamotniony. Istnieją niezliczone powody, dla których sądzimy, że dzisiejszy świat jest absolutnie najgorszy w historii.
Czy jednak w zderzeniu z faktami da się to stanowisko obronić? Niekoniecznie! Współczesny świat nie jest idealny – ciągle się w nim zabijamy, cierpimy głód i choroby. Jednocześnie jeszcze nigdy w historii świata zjawiska te nie miały tak marginalnego charakteru – jeszcze nigdy nie było tak dobrze jak teraz: pokój na świecie jest o wiele bardziej cenioną wartością niż setki lat temu. Dzisiejszych dyktatorów nie sposób porównać z Attylą czy Dżyngis-chanem. Walczymy o równe traktowanie kobiet, przeciwstawiamy się rasizmowi. Coraz skuteczniej walczymy w chorobami nękającymi ludzkość. Sprzeciwiamy się krzywdzeniu zwierząt. Jesteśmy milsi!
Trudno w to uwierzyć? Mark Juddery pokazuje, że obszarów, w których jest coraz lepiej, jest o wiele więcej, a czas, w którym żyjemy, jest absolutnie wyjątkowy w historii świata.

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu