Co cię nie zabije, to cię wzmocni i inne motywacyjne bzdury

Co cię nie zabije, to cię wzmocni i inne motywacyjne bzdury
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Guzowska Małgorzata
Tytuł oryginalny:
Motivation Hoax. A Smart Person's Guide to Inspirational Nonsense
Wydawca:
Rok:
2018
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-01-20092-3
Format:
12.5x19.5cm
Oprawa:
Miękka
Liczba stron:
184
39.00zł

Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
Wybierz pracę, którą kochasz, a nigdy w życiu nie będziesz pracował.
Nigdy nie należy się poddawać.


Czy te inspirujące sentencje mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością? Czy wytrzymują konfrontację z faktami, z naukową weryfikacją? James Adonis bierze na warsztat najbardziej popularne motywacyjne hasła i sprawdza, czy ich głosiciele nie mijają się z prawdą. Autor opisuje wyniki badań, odsyła do oryginalnych tekstów, dając dociekliwemu czytelnikowi szansę prowadzenia dalszych poszukiwań. Książka pokazuje nie tylko, z jaką ostrożnością należy podchodzić do „utartych prawd”, lecz także w jaki sposób można je naukowo weryfikować.
To nie jest książka antymotywacyjna. Napisałem ją, by przeciwstawić się wszechobecnym, niemającym nic wspólnego z mądrością, kategorycznym cytatom i powiedzonkom, które są albo z gruntu nieprawdziwe, albo pełne luk. Moja argumentacja dotyczy wyłącznie konkretnych, jednorazowych wypowiedzi osób, które opanowały sztukę automotywacji – uogólnień, nadmiernych uproszczeń czy stwierdzeń w sposób niezamierzony prowadzących na manowce.
Ta książka nie jest świętoszkowatym poradnikiem samopomocy. Nie jest protekcjonalną rozprawą o tym, jak możesz sprawić, żeby twoje życie było lepsze. To tylko próba skorygowania tego, co błędne, niezależnie od tego, jak ciepło i powszechnie zostało przyjęte.
Z tekstu

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu