1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii

1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Przekład:
Piskozub-Piwosz Agnieszka
Tytuł oryginalny:
1001 surprising things you should know about the Bible
Wydawca:
Rok:
2 008
Wydanie:
I
ISBN:
83-60725-42-9
Format:
14.0x20.3cm
Oprawa:
Miękka
Liczba stron:
259
31.40zł

1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Biblii to książka pełna zabawnych i ciekawych faktów, które są odpowiedzią na wiele pytań. Nie jest to 1001 „najważniejszych" faktów ani 1001 „najlepszych" faktów. Zamiast tego mamy tu to, co wyjątkowe, mało znane, i czego może brakować w naukowych ujęciach Biblii, a mimo to warto o tym wiedzieć. Znajdziemy tu krótkie, ale interesujące opisy postaci, wydarzeń biblijnych oraz szereg zaskakujących ciekawostek, dotyczących najbardziej znaczącej „księgi", jaką kiedykolwiek napisano.


Czy wiesz...
Co tak naprawdę oznaczają słowa „ucho igielne", wypowiedziane przez Jezusa w jednej z przypowieści, albo kto dokonał podziału Biblii na rozdziały i wersety?
Dlaczego możemy powiedzieć, że Pan Jezus urodził się najpóźniej w 4 roku przed Chrystusem oraz które miasto świata jest najstarsze?


Biblia - bestseller wszechczasów, tom, który zmieniał bieg dziejów, wpływał na życie milionów ludzi. Za czytanie tej niezwykłej księgi umierali chrześcijańscy męczennicy. Na przestrzeni wieków bywała ukrywana, próbowano się jej pozbyć albo ją wychwalano. Jej autorów dzieliły od siebie setki lat, byli wśród nich królowie i pasterze, prorocy, prości rybacy i doskonale wykształceni nauczyciele. Księga, o której mowa, przemawia do każdego człowieka.


 

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu