Pułapka nadopiekuńczości. Czy wyrządzamy krzywdę swoim dziecio, starając się za bardzo?

Pułapka nadopiekuńczości. Czy wyrządzamy krzywdę swoim dziecio, starając się za bardzo?
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Rewilak Agnieszka
Tytuł oryginalny:
How to Raise an Adult. Break Free of the Overparenting Trap and Prepare Your Kid for Success
Rok:
2018
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-65897-40-4
Format:
14.5x20.5cm
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:
461
44.90zł

Jesteśmy przemęczeni. Zmartwieni. Puści. Nasze domy nadają się do katalogów reklamowych, starannie dobieramy jedzenie i wino, ale podejście do dzieciństwa coraz bardziej przypomina wyścig zbrojeń po osiągnięcia. Czy możemy w takim razie powiedzieć, że wiedziemy z naszymi dziećmi „dobre życie”?


W zasadzie od początku rozumiemy, że dziecko to indywidualna jednostka, ale jednocześnie chcemy, aby swój pierwszy krok postawiło w miejscu, w którym my zostawiliśmy nasz ostatni. Chcemy je wspierać, aby czerpało z tego, co wiemy i co możemy mu zapewnić. Chcemy, aby sięgało po dyscypliny, dzięki którym będzie mogło się rozwijać, i korzystało z okazji, które zmaksymalizują jego możliwości. Wiemy, czego trzeba w dzisiejszym świecie, aby odnieść sukces, i chętnie chronimy nasze dzieci oraz nimi kierujemy. Chcemy je wspierać na każdym zakręcie życia – bez względu na cenę. Czy jednak ich nie krzywdzimy, starając się za bardzo?


„Pułapka nadopiekuńczości” to książka o rodzicach, którzy przesadnie angażują się w życie swoich pociech. O miłości i lęku ukrytych pod nadmiernym zaangażowaniem. I o tym, jak możemy pomagać naszym dzieciom osiągać więcej sukcesów, stosując inne podejście wychowawcze.

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu