Psychoterapia to nie to, co myślisz. Psychoterapeutyczne zaangażowanie w proces życia

Psychoterapia to nie to, co myślisz. Psychoterapeutyczne zaangażowanie w proces życia
Typ:
Książka
Dostępność:
Produkt dostępny
Autor/Autorzy:
Przekład:
Filipow Elżbieta
Tytuł oryginalny:
Psychoterapy Isn't What You Think
Rok:
2019
Wydanie:
I
ISBN:
978-83-60747-34-6
Format:
16.5x23.5cm
Oprawa:
Miękka
Liczba stron:
264
48.00zł

Książka jest oparta na półwieczu doświadczenia zawodowego Jamesa Bugentala w nauczaniu, konsultacjach i superwizji psychoterapeutów w Stanach Zjednoczonych Ameryki i zagranicą. Jest odzwierciedleniem dekad obserwacji podstawowych ludzkich uwarunkowań; wnosi znaczący, w pełni aktualny wkład do literatury, oferując istotną perspektywę dla każdego współcześnie praktykującego terapeuty.
Dr Bugental utrzymuje, że to właśnie życie klienta, doświadczanie w danej chwili kształtuje zarówno zasadniczy, jak i rzeczywisty proces psychoterapii. Skupienie uwagi na tym wymiarze jest zatem skuteczniejsze niż poszukiwanie informacji, które tak często wysysa energię z partnerów w terapii.
Jak klient czuje się w gabinecie? Jak klient wykorzystuje swoje osobiste zasoby, by osiągnąć cele, ze względu na które on lub ona rozpoczęli terapię? Co utrudnia pracę? Jak klient korzysta z terapeuty jako zasobu? Niniejsze pytania – zbyt często zaniedbywane w tradycyjnej terapii – trafiają w sedno doświadczenia klienta tu i teraz.
Doświadczonym praktykom i zaawansowanym studentom książka ta ukazuje siłę psychoterapii i obiecuje, że podejście nastawione na doświadczanie doprowadzi do terapeutycznego zaangażowania.

Klienci kupujący ten produkt, kupowali także:

Secondary menu

płatności obsługuje payu